top of page

שלומי רב-הון

מנצח ומנהל מוסיקלי

שלומי רב-הון, יליד 1953, הוא המנהל המוסיקלי והמנצח של מקהלת הקלרינטים הישראלית ע״ש משכית מאז היווסדה, כמו גם המעבד של מרבית היצירות המנוגנות על ידה.

רב-הון הוא בוגר האקדמיה למוסיקה בת״א לתואר שני עם תעודת אומן בניצוח תזמורת; בוגר הפקולטה לחקלאות ברחובות במגמת בעלי חיים; מטפל ריגשית מוסמך בעזרת בעלי חיים. ניגן 15 שנה בקלרינט וקלרינט בס בתזמורת הפילהרמונית הישראלית. במקביל ניגן בתזמורת הסימפונית רשות השידור ובתזמורת הסימפונית חיפה. את דרכו המוסיקלית כמנצח החל בהקמת תזמורת הנוער לכלי נשיפה בפתח תקוה. בהמשך ניצח על תזמורת הנוער הסימפונית של חיפה, הקים את תזמורת הנוער הסימפונית של חבל ה״סאאר״ בגרמניה, וניצח על תזמורת הנוער הסימפונית של חבל ה״ריינלנד-פלץ״ בגרמניה, כמו גם בארץ בעת סיור התזמורת בישראל. במקביל ניצח על ״מעשה בחייל״ מאת סטרווינסקי בקריינותו של שמואל עצמון וכן על התזמורת הקאמרית לכלי קשת ״גיתית״. משנת 2018 הוא גם המדריך והמנצח של תשיעיית ״קנונט״. 

שלומי רב-הון מנצח

תומר עמיקם

עוזר מנצח ונגן ראשי

תומר עמיקם, יליד 1988, החל ללמוד קלרינט בקונסרבטוריון כרמיאל עם המורה איליה שוורץ. לאחר הצבא עשה תואר ראשון באקדמיה למוסיקה בירושלים עם הפרופסור אילן שול. לאחר סיום לימודיו הצטרף למספר הרכבי מוסיקה קלה וג'אז ולשיתופי פעולה עם אמנים כמו קורין אלאל , ארקדי דוכין ורונה קינן. הופיע בהצגות בתיאטרון הנפש , תיאטרון באר שבע ותיאטרון האינקובטור בירושלים.  ניגן ומנגן עם התזמורות המובילות בארץ. היה הנגן הקבוע בקלרינט באס בתזמורת הסימפונית חיפה (2019-2021). מאז 2016 מנגן במקהלת הקלרינטים כנגן מתגבר. ניגן איתם בסיור להולנד. הוא מנגן במקהלה בשלל קלרינטים, כולל קלרינט סי במול, קלרינט פיקולו וקלרינט באס (איתו גם ניגן מספר קטעי סולו עם המקהלה). כיום גם מתפקד כעוזר המנצח של המקהלה.

תומר עמיקם נגן ראשי

יוליה שמידט-ביחובסקי 

זמרת הבית

יוליה שמידט-ביחובסקי היא זמרת הבית הקבועה של מקהלת הקלרינטים. היא משתתפת בקטעי סולו בכל הקונצרטים, הכוללים קטעי שירה. שמידט-ביחובסקי היא זמרת סופרן, השרה בסגנון אתני-קלאסי ומתמחה במוסיקה ישראלית, יהודית ומוסיקת עולם. היא התחילה את הקריירה המוסיקלית שלה כפסנתרנית מחוננת, ואף זכתה בתחרויות נחשבות. לאחר עלייתה ארצה פתחה בקריירה מוסיקלית בתחום השירה הקלאסית. בשנת 2013 זכתה במקום הראשון בתחרות בינלאומית בקטגוריה "Best Classical Performance", ובשנת 2014 הגיעה לשלב הגמר בתחרות בינלאומית לזמרי אופרה ברוסיה. כיום מופיעה ברסיטלים, פרויקטים מיוחדים ובפסטיבלים בינלאומיים. בהופעותיה היא משלבת, בכישרון רב, את היצירות הגדולות במוסיקה העולמית (באיטלקית, ספרדית, אנגלית, רוסית, מרוקאית, תימנית ובעשרים שפות נוספות) עם שירי נשמה יהודיים ביידיש, לאדינו ושירי ארץ ישראל.

יוליה שמידט-ביחובסקי זמרת

מיכאל אייזנבך

יליד 1945. פרופסור אמריטוס לביוכימיה במכון וייצמן למדע. החל לנגן בקלרינט בגיל 70. לומד כיום אצל אווה וסרמן בגבעתיים. הצטרף למקהלת הקלרינטים בשנת 2021.

מיכאל אייזנבך

רותי אלקלעי

מורה לנגינה. החלה ללמוד נגינה בפסנתר בגיל 6, בחליל צד בגיל 14 ובקלרינט בשנת 2018. בוגרת אוניברסיטת תל אביב במוזיקולוגיה. הצטרפה למקהלת הקלרינטים בשנת 2021.

רותי אלקלעי

זיוה בארי

מורה מוסמכת בכירה למוזיקה. למדה גיטרה קלסית וחליליות ברוק. סיימה תואר שני במוזיקה ובשילוב אמנויות באוניברסיטת לסלי בבוסטון, ארה״ב. סיימה לימודי פסיכותרפיה בשנת 2009. כיום מטפלת במוזיקה בניצולי שואה. שרה במקהלה מעורבת. מנגנת בקלרינט משנת 2018. הצטרפה למקהלת הקלרינטים בשנת 2021.

זיוה בארי

גיל בלאיש

יליד 1958. מהנדס בהייטק. בגיל 6 החל ללמוד סולפג', בגיל 8 – פסנתר, ובגיל 9 - קלרינט בקונסרבטוריון של העיר ורנון שבנורמנדי. בגיל 11, מעט לפני עלייתו ארצה, אף ניצח על הרכב קטן של הקונסרבטוריון.

בארץ למד קלרינט אצל מל קלר. ב-1980 החל ללמוד הנדסת אלקטרוניקה (וניגן בהרכב שליווה את להקת המחול של האוניברסיטה), על אף שגם התקבל ללימודי ניצוח באקדמיה למוזיקה בתל אביב. משנת 1982 מנגן קלרינט בתזמורת כלי נשיפה של הבוגרים קריית אונו (כיום בתפקיד ראשון). הוא אף ניצח מספר פעמים על התזמורת וגם ליווה אותה בפסנתר. השתתף במספר כיתות אומן בקלרינט וכלי זמר בירושלים. ב-2018 השתתף בכנס קלרינטים באוסטנד בלגיה וב-2019 בכנס קלרינטים בנוקסוויל ארה"ב. למד מספר קורסי ניצוח בבית ספר רימון וכיום ממשיך ללמוד ניצוח במכללת אונו בהדרכתו של ירון גוטפריד. הצטרף למקהלת הקלרינטים בשנת 2017.

גיל בלאיש

ענת גביש

רופאת שיניים, עוסקת בתחום כאבי פנים והפרעות בתפקוד מפרקי הלסת. מנגנת מילדות – החל מנגינה בחלילית בבית ספר היסודי ובמקהלת חליליות , ובהמשך בנגינה בפסנתר עד סיום בית הספר התיכון. חזרה לנגינה לאחר הפסקה ארוכה מאוד, הפעם בקלרינט, שהיה חלום ילדותה, בדגש על נגינה משותפת בהרכבים מוזיקליים. משנת 1997 מנגנת בתזמורת הקהילתית של כפר סבא. הצטרפה למקהלת הקלרינטים בשנת 2018.

ענת גביש

עמי דברת

גימלאי של רפאל, ד"ר לפיסיקה, חתן פרס ביטחון ישראל. לאחר פרישתו לגימלאות קיבל תואר ב.א. בארכיאולוגיה והיסטוריה כללית. מטייל רבות בשבילי הארץ. ניגן בקלרינט בתזמורת הנוער חיפה מגיל 12 עד 17. חזר לנגן ב-1978 עד 1985, ושוב כשפרש לגימלאות ב- 2014. מאז ניגן בתזמורת כלי נשיפה בחיפה ואחר כך בתזמורת בזיכרון יעקב. הצטרף למקהלת הקלרינטים בשנת 2014.

עמי דברת

אורנה דיבון אופיר

מיילדת ויועצת הנקה, עוסקת בפיתוח תכניות ומבחנים במרכז הלאומי לסימולציה רפואית במרכז הרפואי שיבא. החלה לנגן בחלילית בגיל 6, ועל Es קלרינט בגיל 10 במסגרת הקונסרבטוריון של קריית אונו. מגיל 11 ניגנה בתזמורת הנוער הייצוגית של קריית אונו. לאחר השירות הצבאי נכללה בהרכב המייסד של תזמורת הבוגרים של קריית אונו. בשנתיים בהן התגוררה בשוויץ, הייתה שותפה להקמת הרכב קלרינטים קטן, שניגן באירועים ובאירועי רחוב ססגוניים. הצטרפה למקהלת הקלרינטים בשנת 2022.

אורנה דיבון אופיר

קובי הס

נגן הקלרינט אלט של המקהלה. ניגן בקלרינט עד גיל 16 והיה חבר תזמורת הנוער העירונית של חיפה.  לאחר הפסקה של כ-50 שנה שב ללמוד נגינה ולנגן באופן קבוע. מנגן בתזמורת הורים של הוד השרון ובהרכבים קטנים. הצטרף למקהלת הקלרינטים כמעט מיום היווסדה.

קובי הס

נעם חודין

מהנדס אלקטרוניקה. מאז פרש לגימלאות ב- 2017 עוסק בייעוץ לחברות בתחום תקשורת ומודיעין אלקטרוני. מנגן בקלרינט מגיל 12. למד וניגן בתזמורת נוער לכלי נשיפה ברמת גן. בתקופת ביה״ס התיכון למד אצל גיורא פיידמן. לאחר השירות הצבאי החל גם לנגן בסקסופון. בתקופת לימודיו באוניברסיטה לימד נגינה בקלרינט ובסקסופון בתזמורת הנוער של ראשון לציון, עימה נסע פעמיים לאירופה. בגיל מתקדם חזר לנגן בקלרינט בלבד. מאז 1996 מנגן בקביעות בתזמורת כלי נשיפה בראשון לציון. מנגן גם בתזמורת 'קלאסיקה' ברחובות ובהרכבים מזדמנים. הצטרף למקהלת הקלרינטים מיום היווסדה.

נעם חודין

מיכל זילברברג

מעצבת פנים ואמנית. מנגנת בקלרינט מגיל 9. בילדותה ניגנה כסולנית בתזמורת הנוער וזכתה בקרן שרת.  בהמשך ניגנה בתזמורת בוגרים בפ"ת וב-big band ביפו. הצטרפה למקהלת הקלרינטים בשנת 2019.

מיכל זיברברג

נפתלי זילברברג

פנסיונר התעשייה האווירית. נגן חובב בפסנתר וקלרינט. מנגן גם בתזמורת כלי נשיפה מבשרת ובשלישיות קאמריות. הצטרף למקהלת הקלרינטים בשנת 2013. 

נפתלי זילברברג

דפנה לוי

מהנדסת אלקטרוניקה במקצועה, עם התמחות בעיבוד תמונה. אחרי שלוש שנות לימוד נגינה בקלרינט בתיכון, עזבה את הנגינה לחלוטין עד יציאתה לגמלאות. ב-2015 חזרה לנגן. מנגנת בביג בנד משגב ובהתנדבות בתזמורת דיירים מכישורית - כפר לבעלי צרכים מיוחדים. הצטרפה למקהלה בשנת 2021.

דפנה לוי

רפי לוי

מהנדס מכשור ובקרה בחברת אינטל. ניגן בקלרינט בצעירותו כשמונה שנים, השתתף בתזמורת בית הספר וכמו גם בהופעות בהרכבים קאמריים ועם פסנתר. זכה במלגת קרן שרת. נגינתו בתזמורת הטכניון בעת לימודיו שם היקנתה לו מימון חלקי בשכר לימוד. מאז לא התאמן בצורה אינטנסיבית בקלרינט, רק ניגן להנאתו בגיטרה ובחלילית, בעיקר לילדיו כשהיו צעירים. הצטרף למקהלת הקלרינטים בשנת 2019.

רפי לוי

ניר ליסקר

מתכנת. בוגר הטכניון בפיסיקה והנדסת חומרים. מנגן מגיל 10 בחלילית, מגיל 13 בקלרינט, ומגיל 14 בבס קלרינט. ניגן בטכניון בהרכב קלרינטים קאמרי וזכה בפרס בלום למוזיקה מהטכניון. מנגן בכלי הקשה בתזמורות לפי הצורך. במקהלת הקלרינטים, אליה הצטרף מיום היווסדה, ניגן תחילה בקונטרה-אלט קלרינט ולאחר מכן בקונטרה-בס קלרינט. גם עיבד חומר מוזיקלי להרכבי קלרינטים. כיום מנגן בה בבס קלרינט.

ניר ליסקר

תמי ליפשיץ

מורה למוזיקה ולהתעמלות פלדנקרייז. ניגנה בחלילית ובאקורדיון במהלך בית הספר היסודי, ובסופו החלה גם לנגן בקלרינט. המשיכה ללמוד נגינה בחלילית וכיום מנגנת בכלי זה בהרכב קבוע. בתקופת בית הספר התיכון, ניגנה בתזמורת הגדנ״ע הארצית תחת ניצוחו של שלום רונלי ריקליס. בסיימה את בית הספר התיכון תלמה ילין המשיכה ללמוד באקדמיה למוזיקה ברמת אביב אצל גיורא פיידמן ואחר כך במדרשה למורים למוזיקה. זכתה 3 פעמים במלגות מטעם קרן שרת. לימדה במשך 37 שנה מוסיקה לגיל הרך. בשנת 1999 עשתה הסבה להוראת התעמלות פלדנקרייז. ניגנה בקלרינט בתזמורת סימפונית בקיבוץ מעברות עד שנת 2011, ומאז מנגנת בתזמורת המושבות בבנימינה. הצטרפה למקהלת הקלרינטים מיום היווסדה.

תמי ליפשיץ

גיל מץ

מנהל מנוסה של חברות תעשייה גלובליות. מנגן קלרינט מגיל 10 וסקסופונים מגיל 15. ניגן בעבר בתזמורת הנוער הסימפונית של חיפה, ובהרכבי ג'ז ומוזיקה קלה שונים. הצטרף למקהלת הקלרינטים בשנת 2016.

גיל מץ

מאיר ניסקה

יליד 1951. פרופסור אמריטוס מן המניין לכירורגיה אורתופדית. החל ללמוד פסנתר בגיל 7, ובגיל 10 החל במקביל ללמוד קלרינט. באותה תקופה ניגן בתזמורת כלי נשיפה של בית הספר וכן בתזמורת מועצת פועלי פתח תקוה בניצוחו של עמי מעיני. בגיל 14 התקבל לתזמורת הגדנ"ע. בגיל 17 עבר ללמוד קלרינט אצל יונה אטלינגר. לאחר שהתקבל לרפואה במסגרת העתודה האקדמית פרש לחלוטין מנגינה בגיל 19. בגיל 60 חזר לנגן בקלרינט. לקראת פרישתו לגמלאות הצטרף למקהלת הקלרינטים בשנת 2018.

מאיר ניסקה

אביה שטיין קורלנד

עורכת דין ומגשרת מוסמכת בתחום דיני משפחה וירושה. יו"ר משותף של "הארגון הישראלי לגירושין בשיתוף פעולה" ונמנית על מייסדיו. הייתה סולנית של תזמורת הנוער של קריית אונו בניצוחו של אלקלעי. ניגנה בתזמורת הבוגרים של הקונסרבטוריון פתח תקווה. הצטרפה למקהלת הקלרינטים בשנת 2018.

אביה שטיין קורלנד
bottom of page